Damian Szymański

AEK Ateny / Superlague Ellada

Świadoma praca nad mentalnością jest bardzo istotna a stosowanie się do metod Pawła przynosi efekty.”

Karol Linetty

Serie A / Torino

Paweł Frelik jednym spotkaniem potrafi wiele ułatwić w sposobie myślenia przez całe 90 minut meczu. Byłem zaskoczony, że świadome myślenie może tak pomóc podczas grania w piłkę.”

Paweł Dawidowicz

Hellas Verona / Serie A

Praca z Pawłem gwarantuje zdecydowanie szybsze wyjście z „zakrętu” niż miałoby się to robić samemu a w piłce nożnej czas ma ogromne znaczenie.”

Kamil Grosicki

Pogoń Szczecin

„Głowa też jest niezwykle istotna. Od tego, czy nic cię nie dręczy, zależy twoja forma. Gdy wróciłem z reprezentacji, po występach w trzech kolejnych meczach Hull byłem bardzo krytykowany.

Damian Kądzior

Piast Gliwice

„Do trenera Frelika trafiłem z polecenia Mateusza Wieteski. Oczekiwałem od niego konkretów i takie otrzymałem już na pierwszej sesji. Zaczęło „żreć” i pojawiły się liczby w postaci ilości rozgrywanych minut, aktywności, prób, asyst i goli.”

Arkadiusz Reca

Spezia Calcio / Serie A

„Jestem młody ale czas leci więc cieszę się że już w takim wieku mogę zwiększać swoją jakość i rozwijać się poprzez rozmowy i ćwiczenia z Pawłem to naprawdę działa.”

Rafał Gikiewicz

FC Augsburg / 1. Bundesliga

„Konkretne mechanizmy, mocne przykłady, anegdoty, metafory – te i inne rzeczy utwierdziły mnie podczas współpracy z Pawłem, że kilka strategii myślenia miałem dobrych a kilka elementów trzeba dodać aby zwiększyć swoją efektywność i realizować wysokie cele.”

Przemysław Frankowski

RC Lens / Ligue 1

„Wiem, że to człowiek z którym można zrealizować największe marzenia sportowe. Warto mu w pełni zaufać. Dzięki stosowaniu się do jego metod można wiele osiągnąć.”

Adam Nawałka

Rprezentacja Polski 2013 -2018

„Paweł Frelik to przede wszystkim trener mentalny z doskonałym nastawieniem, bardzo dobrą energia a jego metody są praktyczne i skuteczne. Warto czerpać od niego inspirację.”

Michał Świerczewski

Właściciel Raków Częstochowa

„Paweł Frelik, jest trenerem mentalnym, który potrafi sprostać potrzebom wymagającego sztabu szkoleniowego. Metodyka i sposób komunikacji jest dobrany do piłkarskich realiów,

Marek Papszun

I Trener Raków Częstochowa

„Paweł Frelik jest najwyższej klasy specjalistą, w trudnej dziedzinie dotyczącej obszaru mentalnego. Jego wiedza, nastawienie i stosowane metody doprowadzają do wysokiej skuteczności działań.”

Arkadiusz Moryto

Łomża Vive Kielce

Do tej pory wydawało mi się, że w mojej głowie poukładane jest wszystko tak jak powinno. Jednak już po pierwszej sesji z Pawłem zrozumiałem, że jest jeszcze wiele aspektów, które można poprawić. Otworzyłem się na jego podpowiedzi i rozwiązania co dało bardzo szybkie efekty.

Marcin Lijewski

Vice Mistrz Świata / I Trener Górnika Zabrze

Zanim poznałem Pawła wydawało mi się ze dużo wiem na temat pracy w zespole, prowadzenia zespołu, samoorganizacji i samodyscypliny…tak na prawdę to on otworzył mi oczy na wiele spraw. Dzięki czemu dzisiaj jestem lepszym trenerem i człowiekiem.

Tomáš Petrášek

Reprezentacja Czech; Raków Częstochowa

Polecam każdemu, kto chce się rozwijać mentalnie na najwyższym poziomie. Paweł jest świetnym profesjonalistą i specjalistą, który ma duże doświadczenie. Ja osobiście jestem wdzięczny za tą podróż, która od 2. ligi przeszliśmy.

David Tijanić

Reprezentant Słoweni / Raków Częstochowa

Na początku nie wierzyłem w trening mentalny ze specjalistą ponieważ byłem przekonany o swojej samowystarczalności. Byłem zaskoczony jak szybko Trener Frelik do mnie trafia i zrozumiałem dlaczego jest ceniony w swoim zawodzie.

Igor Sapała

Raków Częstochowa

Jak każdy dobrze wie, głowa a konkretniej mental w piłce jest niezwykle istotny. Uważam, że Trener Paweł Frelik w mojej dotychczasowej karierze jest niezwykle ważną postacią. Zarówno od strony fachowej bo niewątpliwe wiedza, którą posiada jest na bardzo wysokim poziomie

Andrzej Niewulis

Raków Częstochowa

Byłem bardzo zaskoczony w jak szybki sposób do mnie dotarł oraz to że  na moje znaki zapytania w głowie miał dwa-trzy rozwiązania, które trafiały w punkt. Ja sam trudną sytuację meczową trawiłem tydzień a 30 minut rozmowy z trenerem Frelikiem załatwiało sprawę.

 

Marcin Cebula

Raków Częstochowa

Wiedziałem po pierwszych trzech sesjach, że tym razem chcę zaufać i otworzyć głowę. Przekonałem  się, że warto z Trenerem Frelikiem współpracować. Zobaczyłem, że obszary nad którymi pracujemy pomagają mi na boisku. Dzięki naszym rozmowom zwiększam regularnie swoją świadomość.

Thiago Cionek

Reggina / Serie B

„Zwiększony wewnętrzny spokój, zwiększona jakość koncentracji, skuteczniejsze krycie – to tylko kilka z wielu korzyści naszej współpracy.”

Marcin Kamiński

VFB Stuttgart / 1. Bundesliga

„Trening mentalny był dla mnie wielka tajemnicą. Zdecydowałem się spróbować ponieważ piłkarze współpracujący z Pawłem polecali mi go. Wewnętrznie czuję zdecydowany progres co w wielu momentach przekłada się konkretne korzyści podczas meczu.”

Vladislavs Gutkovskis

Reprezentant Łotwy; Raków Częstochowa

Myślę że, każdy piłkarz który ma konkretny cel i chce wiele osiągnąć napewno ma na drodze dużo różnych przeszkód i nie zawsze się wszystko udaje za pierwszym razem. Ja potrzebuję ludzi którzy będą mi pomagali oraz mnie rozwijali a trener mentalny Paweł Frelik jest tym, który pokazuje mi dobry kierunek w którym mam iść jeżeli chodzi o mentalność napastnika.

Jarosław Jach

Crystal Palace / Raków Częstochowa

Paweł Frelik to trener mentalny, który do każdego podchodzi indywidualnie. Metody okazały się skuteczne i pozwoliły wznieść na nowy poziom moją koncentrację oraz opanowanie na boisku.

Jose Kante

Reprezentant Gwinei

„I feel power and more confidence every time when I training with Pawel. He knows very good what to say every week when we speak. Some people don’t like to receive help from another, but in my opinion, professional football players ( all professional sports people in general ) we have to work with our psychology often,

Konrad Michalak

C. Rizespor /Turkish  Süper Lig

„Poprzez stosowanie metod treningu mentalnego wychodząc na boisko można odstawić wszystkie problemy, które męczą i zdecydowanie zwiększyć swoją efektywność.”

Mateusz Wieteska

Legia Warszawa

„Trener Frelik, potrafi do mnie trafić i konkretnymi metodami w pełni rozwijać mój potencjał.”

Tomasz Loska

Bruk-Bet Termalica

„Po sesjach z trenerem Frelikiem nabrałem większej pewności siebie oraz zwiększyłem poczucie własnej wartości.

Mariusz Stępiński

Lecce / Serie B

„Metody Pawła Frelika mega mi odpowiadają i trafiają do mnie w 100% a najważniejsze, że podnoszą moją jakość  piłkarską,  dlatego że wykorzystuję w większym stopniu swój potencjał piłkarski.”

Dawid Kownacki

Fortuna Dusseldorf / 2. Bundesliga

„Jestem młody ale czas leci więc cieszę się że już w takim wieku mogę zwiększać swoją jakość i rozwijać się poprzez rozmowy i ćwiczenia z Pawłem to naprawdę działa.”

Sebastian Musiolik

Pordenone Calcio / Serie B

Trenera Pawła Frelika miałem przyjemność poznać już w 2014 roku i od początku dał się poznać ze strony wielkiego fachowca w dziedzinie treningu mentalnego, która jest bardzo wymagająca i szalenie ważna. W każdym aspekcie życia, głowa jest najważniejsza i rozwój w tym elemencie jest podstawą, ja odbyłem bardzo dużo sesji i śmiało mogę powiedzieć, że dzięki Trenerowi bardzo rozwinąłem się mentalnie.

Maciej Wilusz

FK Rostov / Śląsk Wrocław

„Profesjonalny, skuteczny trener mentalny, znający specyfikę piłki nożnej. Kilkadziesiąt spotkań za nami i postępuję się świadomiej, efektywniej.”

Mikołaj Kwietniewski

Legia Warszawa

„Trener Frelik jest naprawdę dobry w rozbudzaniu wiary w samego siebie. Mega przekonujący i motywujący do pracy nad sobą.”

Dominik Furman

Genclerbirligi / Turkish  Süper Lig

„Umiejętności piłkarskie to jedno a walka z trudnościami i codzienna rywalizacja to drugie. Można po omacku przejść przez to samemu a można z Pawłem.”

Jakub Łabojko

Brescia / Serie B

„Trzy lata temu nie znałem pojęcia treningu mentalnego. Dzięki indywidualnym sesjom z Trenerem Pawłem Frelikiem zrozumiałem jak kluczowa w piłce jest praca nad sferą mentalną oraz jakie ogromne drzemią we mnie rezerwy.”

Filip Starzyński

Zagłębie Lubin

„Ze spotkania na spotkanie z Pawłem, moja świadomość rosła dzięki czemu zacząłem skuteczniej pracować nad swoimi nawykami.”

Patryk Lipski

Piast Gliwice

„Od najmłodszych lat pracowałem nad obszarami czysto piłkarskimi ale dzisiaj wiem, że to absolutnie by nie wystarczyło.

Ruslan Babenko

Olimpik Donieck / Premier Liha

Pawła Frelika poznałem grając w Rakowie … po pierwszej z nim lekcji stwierdziłem, że to topowy zawodowiec!  Zawsze wyszukał rozwiązania na moje problemy odpowiednimi słowami i przykładami, bardzo łatwo się z nim komunikuje, dodaje motywacji i wiary w umiejętności!

Igor Łasicki

Pogoń Szczecin

„Pracowałem nad swoim mentalem z Pawłem od Serie C, Serie B, Serie A i pracuję w Ekstraklasie. Ten facet zaraża wiarą, pozytywną energią i wiedzą. Wiele złych, nieskutecznych sposobów myślenia zamieniłem na efektywne, optymalne myślenie zarówno podczas treningów jak i meczów ligowych.”

Adam Frączczak

Pogoń Szczecin

„Powiem krótko – fachowa pomoc, niesamowita inspiracja na szczeblu zawodowym i prywatnym.”

Bogdan Zając

I Trener Jagiellonii Białystok

„Wyznaję zasadę, że udzielam rekomendacji dopiero jak sam przetestuję daną usługę. Metodyka Pawła Frelika wg mnie jest pożyteczna, praktyczna i skuteczna. Trening mentalny w takim wydaniu i o takiej jakości to bardzo dobra perspektywa na przyszłość dla trenerów i ich podopiecznych posiadających duże ambicje w sporcie.”

 

Przemysław Mystkowski

Jagiellonia Białystok

Dzięki Trenerowi Frelikowi na nowo potrafiłem uwierzyć w swoje umiejętności.  Z każdym treningiem zdaję sobie sprawę, że głowa jest jednym z kluczowych elementów w piłce.

Błażej Augustyn

Jagiellonia Białystok

„Trening mentalny ukierunkowany na piłkę,  konkretne sytuacje treningowe i meczowe. Współpraca z Pawłem to zupełnie inna bajka niż w gabinecie psychologa ogólnego. Każda sesja to bardzo korzystne wsparcie i wartościowe uzupełnienie treningu piłkarskiego”.

Radosław Majewski

Western Sydney Wanderers

Paweł Frelik pozwalał mi oczyścić głowę od pewnych spraw, żeby nie myśleć o tym, na co się nie ma wpływu, nie zastanawiać się, co się może wydarzyć. Byli w Anglii trenerzy mentalni, ale miałem w sobie tyle emocji, że łatwiej mi je było przekazywać po polsku. Dlatego mój trener przylatywał do Anglii.

Seweryn Kiełpin

Stal Mielec

„W zawodzie piłkarza bywają momenty krytyczne a Paweł Frelik potrafi szybko pomóc znaleść rozwiązanie, na które samemu ciężko wpaść. Konkretne strategie sposobu myślenia z nim wypracowane są bardzo pożyteczne w sytuacjach meczowych.”

Rafał Figiel

Podbeskidzie Bielsko – Biała

„Gość z ogromną wiedzą w swoim zawodzie i jeszcze większym sercem. Bardzo go Cenie za to jakim jest człowiekiem i trenerem mentalnym ponieważ cechuje go duży profesjonalizm. Z biegiem czasu wiem, ze rozpoczęcie współpracy z Pawłem było strzałem w dziesiątkę.”

Tomislav Bozic

Miedź Legnica

„Byłem pozytywnie zaskoczony pierwszą sesją. W dalszej współpracy najbardziej cenię sobie wypracowane metody koncentracji, niezależnie od zmęczenia, przeciwnika czy wyniku ma odpowiednie procedury poprzez co jestem skuteczniejszy w swoich zadaniach.”

Emil Drozdowicz

Chojniczanka Chojnice

„Zdecydowanie szybciej można Pawłem wypracować optymalny sposób myślenia w danej trudnej sytuacji niż samemu bić się z myślami.”

Patryk Małecki

Spartak Trnawa

„Trener Frelik, jest świetnym fachowcem, który potrafi zmienić nawet najmocniejsze przekonania. Jego metody zdecydowanie przyczyniają się do podejmowania mądrych i optymalnych decyzji pod kątem czysto piłkarskim.”

Tomasz Cywka

Lech Poznań

„Sesje z trenerem Frelikiem pozwalają spojrzeć z zupełnie innej perspektywy na sposób myślenia w piłce nożnej. Jego metody znacząco upraszczają myślenie, szybko oczyszczają głowę poprzez co optymalnie ukierunkowują myśli i działanie na boisku.”